DASTAN ŞİRKETİ FORUM SİTESİ

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avustralya da Eğitim ve Yaşam Masrafları

Avustralya da Eğitim ve Yaşam Masrafları  Empty Avustralya da Eğitim ve Yaşam Masrafları

Mesaj  Admin Perş. Mart 31, 2011 10:43 am

eğitim ve yaşam maliyeti
Avustralya artık dünyada uluslararası eğitim önemli sağlayıcılarının herhangi numaraları yurtdışı etkinlikler rağmen artmaya devam ederken üniversite öğrenci nüfusu (% 20) kişi başına düşen uluslararası yükseköğretim öğrencilerinin en büyük paya sahip.

Avustralya kurumlar Asya Pasifik Bölgesi'nden birçok öğrenci için ilk tercihi ve giderek Kuzey Amerika ve Avrupa gelmektedir. 2007 yılında, 140 ülkeden 400.000 'den fazla öğrenci Avustralya'da Avustralya kurumlarında çalıştı.

1999 yılında eğitim için herhangi bir kursu bitirmiş yabancı öğrencilerin bir hükümet araştırması yüzde 89 üzerinde ya çok memnun oldukları ya da Avustralya'da eğitim kalitesinden memnun bulundu.

Buna ek olarak, Avustralya Hükümeti ve davranış kuralları benimsemeye uluslararası eğitim ve öğretim sağlayıcıları teşvik bir destekleyici istikrarlı ve düzenlenir öğretme ve öğrenme ortamı sağlamak için mevzuat geliştirmiştir. Avustralya daha yüksek kaliteli ve uluslararası öğrenciler için güvenilir bir eğitim sistemi olarak yerini geliştirmektedir.

Avustralya kursları için talep denizaşırı hangi dünya Avustralya eğitim ve öğretim tutan saygı yansıtır.

Avustralya uzmanlık Bu artan talep, aynı zamanda Avustralya niteliklere sahip profesyonellerden oluşan uluslararası hareketlilik belirgindir Dünya Bankası ve Asya Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen bu gibi kalkınma projelerine Avustralya uzmanlık arama ..

Eğitim Ücretleri
Avustralya dünyanın en yüksek arasında yaşam standardına sahiptir. Yaşam giderleri ve Avustralya'da ders ücretleri önemli ölçüde daha az İngiltere ve ABD'de daha pahalıdır.

Ne zaman uluslararası bir öğrenci olarak Avustralya'da çalışma, size önünüzde sizin öğrenim ücreti ödemek zorundadır.

Kenara okul ücretleri, bazı kurumlar da kütüphane, laboratuvar ve spor tesisi maliyetleri gibi diğer öğrenci maliyetleri için ücret alabilir. Geziler, kitap ve kırtasiye ve dikkate diğer maliyetlerdir kurs da laboratuar kat veya fotoğrafik malzemeler gibi spesifik gerekli malzemeler, gerektirebilir.

Avustralya öğrenci Müsteşar My Study sizin katkı payı ödeme nasıl ve ne zaman size bilgi verecektir.

Aşağıdaki ücretler ve Avustralya'da eğitim dersleri teşebbüsün ortalama maliyeti temsil eden sadece bir kılavuz olarak kullanılmalıdır. Öğrenim ücretleri hakkında detaylı bilgiler IEA-A doğrudan temin edilebilir.

Içerisinde
Ortalama Maliyeti

Liseler
A $ 6,000 18,000 yıllık

İngilizce Kursları (kurs süresine bağlı olarak)
A $ 3,500 13,500 (A $ 150 - A 370 $ haftalık)

Mesleki eğitim ve öğretim (TAFE ve özel kolejler) Sertifikalar I-IV, Diploma, İleri Diploma
A $ 3.500 $ 18.000 yılda

Vakıf çalışmaları
A $ 9.000 $ 15.000 yılda

Üniversite - Lisans (ve hukuk ekonomi gibi dersler sanat, iş)
A $ 10.000 $ 16.500 yılda

Üniversite - Lisans ( bilim ve mühendislik dersleri, böyle Laboratuar tabanlı Derece)
A $ 10.000 $ 16.500 yılda

Üniversite - Yüksek Lisans ( Lisansüstü Sertifika-Yüksek Lisans Diploma)
A $ 10.000 $ 18.500 yılda

ÜNİVERSİTE - Yüksek Lisans, Doktora Dereceleri
A $ 12, 00 $ 22.500 yılda

* Bazı üniversiteler ve / trimester sistemine teklif veya Şubat-Aralık arası yaz okulu çalıştırın.

** Bazı okullar Avustralya öğrenci My Eğitim Müşavirliği ile doğrudan kontrol edin, yarıyıl / dönem bu kadar farklılık olabilir

Bir Öğrenci Vizesi için Göçmenlik Bakanlığı'nın mevcut ücretleri olduğunu bulabilirsiniz:

Konaklama masrafları
konaklama seçenekleri Avustralya'da eğitim gören öğrenciler için kullanılabilir bir dizi vardır. Çoğu üniversite ve TAFE kolejleri konaklama öğrencilere yardımcı olmak konut ofisleri çalışır. IEA-A konaklama türü sizin için en uygun ne olabilir değerlendirmek ve en kısa sürede öğrenci kayıt onayı alır almaz konaklama düzenlenmesi hakkında yardım sağlar. Değişik konaklama seçenekleri aşağıda özetleri olabilir.

Ev-(Avustralyalı bir ailenin yaşam) kalmak genç öğrenciler ve bu eğitim kısa vadeli İngilizce kursları ile popüler. Yemekler genellikle dahildir.

Birçok üniversite ve kolej ikamet salonlar var. Burada, öğrenciler ve bir yatak odası / kendi çalışma var banyo, çamaşırhane ve dinlenme tesisleri paylaşacak. Bu konut salonlarının öğrencilerin çoğu pişirme ve yiyecek saklamak bazı teklif mutfak ve yemek sağlar.

Paylaşmak konaklama konaklama sağlamak için iyi bir yol gibi ihtiyaçları olabilir. Öğrenciler ayrıca bir daire ya da ev kiralayabilirsiniz. Kiralar konumu, büyüklüğü ve olanakları bağlı olarak değişir. Avustralya'da birçok öğrenci gaz, elektrik ve bazen yiyecek maliyet paylaşımı, bir daire ya da diğer öğrencilerle birlikte bir evde yaşıyor.

Aşağıdaki konaklama maliyeti için bir rehber:

Evde kalmak (aile Avustralya yaşayan bir) Tam pansiyon ve yemek
A $ 180 - A 250 $ haftada

Üniversite yerleşim kolejler
A $ 180 - A 280 $ haftada

ikamet Üniversitesi salonlarında
A $ 100 - A 180 $ haftada

Pay konaklama
A $ 100 - A 150 $ haftada

Yüksek Okul yatılı
A $ 8,000 - A $ 11.000 yılda

giderleri Yaşam
Genellikle uluslararası öğrenciler, masraflar dahil yaklaşık 12.000 $ bir yıl için gereklidir:

· kira,

· gıda,

· Ulaşım,

· eğlence,

· elektrik,

· telefon,

· giyim vb

Eşiniz sizinle birlikte ise yaklaşık $ 5,000 .- eklemek veya çocuğunuz hakkında 3000 $ eklemek geliyor eğer. Bu bir araba ya da mobilya satın alma masrafları dahil değildir.

Avustralya'da ortalama uluslararası öğrenci A 250 $ hakkında harcıyor - yiyecek, barınma, giyim, ulaşım, telefon, doğalgaz / elektrik, kırtasiye ve eğlence haftada bir 350 $ başına, bu önemli konumu ve bireysel yaşam tarzına göre değişir ancak.

Çalışma okurken

Bir kez Avustralya'da gelmiş ve kurs başladı, siz ve aile üyelerinin çalışma izni için başvuruda bulunabilirler. size çalışma izni olup olmadığını Aşağıdaki tablo ve bakmakla yükümlü olduğunuz aile üyeleri için çalışma hakları özetliyor.

Başvuru Şekli
Çalışma hakkı

Öğrencilerin çalışma izni
Kurs oturumda değilken kurs oturum ve sınırsız saat içinde olduğunda haftada 20 saate kadar çalışabilirsiniz.

Notlar:

•Çalışmalarını haftada 20 saat sınırı dahil değildir Kurs resmi kayıtlı bir parçasıdır.
•Eğer gönüllü ya da ücretsiz çalışma yapıyorsanız size çalışma izni için başvurmalıdır. Bu haftada 20 saatlik sınır dahildir.

Bağımlı aile üyeleri çalışma izni
Eğer yıl boyunca haftada 20 saate kadar çalışabilirsiniz.

Istisnalar: öğrenci kez çalışma sınırsız saat ders ana başlar onların olabilir aile fertleri öğrencilerin şu:

•Öğrenciler kurs tarafından Masters alındı ​​(vize 573)
•Öğrencilerin araştırma ya da Doktora derecesi (vize 574) tarafından Masters alındı
•AusAID veya Savunma (vize 576) tarafından desteklenen öğrenciler

Ayrıca Avustralya Eyalet ve Bölge kanunlara uymak zorundadır. Eğer çoğu eyalette 15 yıldır okul terk yaş altında olup, tüm Eyalet ve Bölge yasaları altında, okul saatleri içinde çalışamaz.

Avustralya çalışarak elde edebilir para ve gereken gelir ek senin tek gelir senin tek kaynak değildir. 20 Saatte A $ Genellikle niteliksiz işleri gibi mutfak el, garson / garsonlar-A12, sandviç el, vb kazanabilirsiniz.

Eğer Ajans Eğitim uluslararası sizin Hükümeti ile bağlantıya geçmek için Avustralya vergi dosya numarası gelen bir gerekecek almak - Daha fazla ayrıntı. Sydney ofis Avustralya Ayrıca bazı kurumların ücret zaman gerektiren işe yerleştirme yerleştirme iş teklifi bir hizmet çoğu. Iletişim daha fazla ayrıntı ve yer durumu, ücret karşılığında My Study in Australia öğrenci danışmanı.

Zaten Avustralya'ya gelmeden önce sizin eğitiminiz süresince kendinizi ve herhangi bakmakla yükümlü desteklemek için yeterli paraya sahip olduğunu göstermiştir gerekir Öğrenci Vizesi kazanmak için olduğunu unutmayın.

Yurtdışı öğrenci sağlık kapak
Avustralya ) Cover (OSHC Sağlık Denizaşırı Öğrenci adında bir öğrencinin özel bir sistem sağlık kapağı için uluslararası.

öğrenci vizeleri tarihinde Avustralya'ya gelen bütün yabancı öğrencilerin vize süresi için özel sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

, Kurum katıldı bağlı olarak öğrencilerin kayıtlı sağlık fonları birine katılmak için gereklidir: Primler, ama Avustralya'da kalış süresine göre değişir genellikle A $ 90 fro 2008 üç aylık sigorta (A $ 360 yıllık) için başlar.
OSHC ve size Avustralya'da eğitim yaparken ihtiyacınız olabilecek her türlü tıbbi ya da hastane bakımı için ödeme yardımcı olacaktır reçeteli ilaçların maliyeti ve acil bir ambulans doğru (maliyet değil tüm) katkıda bulunacaktır. Diş, optik ve fizik tedavi kapsamında değildir.

Lütfen daha önce kurum düzenler OSHC sizin Müşavirliği ile onaylanan uygulamanın vize senin Öğrenci My Study in Avustralya. Avustralya zaman gelmesi size, kurumlar irtibat için kartı üyelik alın.

OSHC sağlayıcıları

Medibank Özel

OSHC Worldcare

BUPA Avustralya

AHM

Çalışmanın Kurs üç aydan fazla süren altında ise, OSHC için uygun olmayacaktır.
öğrenci ve öğrenci ve aile için sigorta bedeli altında 2008 için bir kılavuz olarak özetlenmiştir.

IME

en fazla 6 ayl
kadar 12 ayl

Öğrencinin sadece
174 $ .-
358 $ .-

Öğrenci ve Aile
348 $ .-
696 $ .-

Admin
Admin
Admin