DASTAN ŞİRKETİ FORUM SİTESİ

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Windows Live Messenger 8/9 Seriisi Güncelleme Hatasına Alternatif Çözüm

Windows Live Messenger 8/9 Seriisi Güncelleme Hatasına Alternatif Çözüm  Empty Windows Live Messenger 8/9 Seriisi Güncelleme Hatasına Alternatif Çözüm

Mesaj  Admin C.tesi Nis. 02, 2011 5:18 am

Windows Live Messenger 8/9 Seriisi Güncelleme Hatasına Alternatif Çözüm

--------------------------------------------------------------------------------

Gençler bu aralar bildiğiniz gibi Microsoft şirketi sapıttı ve 8 seriisi WLM sürümlerine güncelleme zorunluluğu getirdi. Güncelleme yapmayanlar Messenger programını çalıştıramadı, zaten güncelleme yapılamadı hiçbir bilgisayarda ve Messenger programları öylece kaldı ellerimizde..
Her türlü yolu denedik (msn'e format atma, bilgisayarı geri alma, msn silip baştan yükleme) ama bir türlü sorun düzelmedi.. Ben kendi uğraşımla bir alternatif çözüm ürettim bu çözüm 9 seriisi Messengerlerdeki bir hatanında çözümü ayrıca hemen anlatıma geçeyim, alıntı olmadığını belirteyim.

Öncelikle msn'imizi açtık güncelleme yapmamız gerektiği uyarısını aldık ve msne giremedik. Hiç o internetteki "regeditten hkey_local_machine kısımlarına gel" gibi zahmetler içeren çözümlere gerek yok windowsu bozmayalım durduk yere ki zaten onlarıda denedim işe yaramıyor.

Program ekle/kaldır'dan kurulu olan Messenger programını ve varsa "Plus!, Discovery"gibi Messenger yamalarını kaldırın. Sonra internetten Windows Live Messenger 9.0 ya da 9.5 programının yükleme yardımcısını indirin (bildiğiniz msn programından bahsediyorum). Messenger 9 seriisinden bir programı kurduk bilgisayarımıza ve programı çalıştırıp oturum açmak istediğimizde oturumumuz açılır ancak şuna benzer bir hata alırız (altta resim).

Bunu gidermek içinde bize sadece küçük ama etkili bir program gerekiyor.
"ComboFix" isimli küçük virüs programını duymuşsunuzdur. Bu programı
kurmanıza gerek yok sadece çalıştırıyorsunuz ve bilgisayarınızı sistem virüslerinden arındırıyor.
Programı indirin bilgisayardaki açık olan programları kapatın ve ComboFix'i çalıştırın, arkanıza yaslanın. Program kendi kendine işlemler yapmaya başlayacak ve gelen her uyarıya "Evet" ya da "Yes" yanıtını vererek bekleyin. Program bilgisayarı kapatacak açarken bir dizi işlem yapacak bilgisayarı açacak bir dizi işlem yapıp tekrar bilgisayarı kapatıp açacak ve size bir metin belgesi oluşturacak. O metin belgesi ekrana geldiğinde bilin ki ComboFix in işlemleri bitmiştir. Metin belgesi yapılan işlemlerin raporudur, kapatın onu ve Messengeri çalıştırın, oturum açın. Artık hata almayacaksınız ayrıca sistem virüslerindende arındırmış oldunuz bilgisayarınızı.Tekrar Messenger yamalarını yükleyebilirsiniz.

Admin
Admin
Admin

Kaplan

https://dastancompany.benimforum.net